Exclusive

TEAK BARMSKÝ

Popis:

Teak je výnimočné drevo vďaka svojej štruktúre a veľkému obsahu prírodných olejčekov ako aj kyseliny kremičitej, je veľmi rozmerovo stále a má vysokú trvanlivosť zvlášť vo vlhkom prostredí. Odvtedy objavené teakové drevo bolo cenené a vyhľadávané.
Jeho farba je hnedá až tmavohnedá.Teakové drevo bolo známe a používané v juhovýchodnej Ázii už pred viac ako dvoma tisíckami rokov. Teakové nosníky použité v budovách starších ako tisíc rokov v Indii a Barme sa často nachádzajú vo veľmi dobrom technickom stave. Teakové drevo sa do Európy v značných množstvách začalo dovážať v 19. storočí a čoskoro sa stalo cenným materiálom na výrobu elegantného nábytku vo viktoriánskom štýle. Zhotovujú sa z neho okrem iného časti lodí určené na rýchle opotrebovanie, napr. paluby.Prirodzená oxidácia spôsobená ultrafialovým svetlom spôsobí, že podlahová krytina na povrchu zosivie. Na zachovanie prirodzenej farby dreva, ale taktiež na predĺženie jeho životnosti odporúčame použiť špeciálny olej na vonkajšiu drevenú krytinu, napr. transparentný ochranný olej Vermeister GS. Renovácia krytiny by sa mala vykonávať dvakrát za rok (pred zimou a po zime).

Technické informácie
Terasová doska:Teak Barmský
Farba:hnedá až tmavohnedá
Hustota:670 kg / m3
Trieda odolnosti:1
Tvrdosť:3 / 5
Stabilita:5 / 5
Radiálne zoschnutie:2,6 %
Tangenciálne zoschnutie:4,7 %
Krajina pôvodu:Barma

IPE

Popis:

Drevo prírodnej, hlbokej farby od olivovo-hnedej po čierno-hnedú, často so svetlejšími alebo tmavšími pásmi. Dosť často získava tmavočervený odtieň, s ktorým sa človek nestretne u iných drevín stromov z oblasti mierneho pásma.
Tvrdosť tohto dreva, ako aj stálosť je výnimočne vysoká, čo je zvlášť cenná vlastnosť pri jeho používaní na podlahové materiály. Navyše je veľmi odolné proti napadnutiu hubami a hmyzom, vrátane termitov.Prejavuje taktiež neobyčajnú odolnosť proti ohňu. Z tohto hľadiska má podľa amerických noriem triedu A-1, rovnakú ako zbrojárska oceľ.Prirodzená oxidácia spôsobená ultrafialovým svetlom spôsobí, že podlahová krytina na povrchu zosivie. Na zachovanie prirodzenej farby dreva, ale taktiež na predĺženie jeho životnosti odporúčame použiť špeciálny olej na vonkajšiu drevenú krytinu, napr. transparentný ochranný olej Vermeister GS. Renovácia krytiny by sa mala vykonávať dvakrát za rok (pred zimou a po zime).

Technické informácie
Terasová doska:Ipe
Farba:hnedá až tmavohnedá
Hustota:670 kg / m3
Trieda odolnosti:1
Tvrdosť:3 / 5
Stabilita:5 / 5
Radiálne zoschnutie:2,6 %
Tangenciálne zoschnutie:4,7 %
Krajina pôvodu:Stredná Amerika

CUMARU

Popis:

Drevina Cumaru má vyššiu hustotu než drevina Bangkirai, je pôvodom z Brazílie, no na rozdiel od dreviny Bangkirai je bez otvorov po škodcoch a dokonca sa dodáva predsušená. Je teda veľmi stabilná. Má hnedé zafarbenie.Prirodzená oxidácia spôsobená ultrafialovým svetlom spôsobí, že podlahová krytina na povrchu zosivie. Na zachovanie prirodzenej farby dreva, ale taktiež na predĺženie jeho životnosti odporúčame použiť špeciálny olej na vonkajšiu drevenú krytinu, napr. transparentný ochranný olej Vermeister GS. Renovácia krytiny by sa mala vykonávať dvakrát za rok (pred zimou a po zime).

Technické informácie
Terasová doska:Cumaru
Farba:červená
Hustota:1070 kg / m3
Trieda odolnosti:1
Tvrdosť:5 / 5
Stabilita:3 / 5
Radiálne zoschnutie:5,5 %
Tangenciálne zoschnutie:7,7 %
Krajina pôvodu:Brazília