TWINSON - kompozitné terasy

 
Terasové dosky, tiež nazývané terasová podlaha, sú vyrobené z masívneho, kvalitne vysušeného dreva na 12-16% a prispôsobené pre externé podmienky a vonkajšie vplyvy. Vďaka tomu, že sú v obojstrannom protišmykovom prevedení, tak ich využiteľnosť je naozaj pestrá.
Drevené a kompozitné terasové dosky sú ideálnym riešením pre terasové a záhradné konštrukcie. Vybrali sme pre vás také, ktoré nevyžadujú náročnú údržbu, impregnáciu či ošetrenie. Odolné voči vode a rozkladu. Odolné voči vplyvom počasia, nízkym teplotám a škodcom.

Keďže sú predurčené na celoročné použitie vo vonkajšom prostredí, výrobcovia garantujú ich dlhú životnosť.

Strana s hlbokým drážkovým profilom sa využíva predovšetkým na miestach, kde je nebezpečenstvo pošmyknutia, napr. v okolí bazénov alebo vlhkých a mokrých miest. Je jednoduchšia z pohľadu čistenia a odolná proti zmenám tvaru dreva. Strana s jemným drážkovým profilom je zas využívaná tam, kde je napríklad záhradný či terasový nábytok. Terasové dosky sú veľmi obľúbeným a žiadaným produktom pre skrášľovanie terás, balkónov, chodníkov, záhradných prístreškov, okolia bazénov, chatiek, záhrad, ale veľmi často ich využívajú aj kaviarne, reštaurácie či bary.

Terasová podlaha nie je len dobre vyzerajúca, ale aj pohodlná a príjemná na dotyk. Nevyžaduje si takmer žiadnu údržbu, no pre zachovanie jej dlhej životnosti odporúčame upraviť povrch náterom z vosku alebo oleja.

Pri ich ukladaní odporúčame ponechať rozostup od cca 3mm do 10mm a pri samotnej montáži použiť montážne skrutky do podkladových hranolov v rozostupoch aspoň 50cm. Dosky ponúkame v prevedení borovica a červený smrek.


Najdôležitejšie vlastnosti

- výrazne nižšia cena oproti exotickým drevinám
- obojstranné prevedenie
- jemnejšie a hrubšie drážkovanie
- neštiepia sa
- krásne vizuálne prevedenie
- protišmykový povrch
- farebná stálosť
- odolnosť voči vode (nutná príslušná impregnácia – k dispozícii na predajni)
- odolnosť voči hnilobe (nutná príslušná impregnácia – k dispozícii na predajni)
- odolnosť voči drevokaznému hmyzu (nutná príslušná impregnácia – k dispozícii na predajni)
- odolnosť voči UV žiareniu (nutný vhodný náter – k dispozícii na predajni)
- odolnosť voči zmenám tvaru dreva
- pohodlná a príjemná na dotyk
- jednoduchá na čistenie


Najčastejšie použitie

- terasy v rezidenčnej sfére aj verejných priestranstiev
- balkóny, loggie
- podlahy okolo bazénov
- podlahy v záhradných prístreškoch
- komunikačné zóny
- vonkajšie obklady stien
- oplotenie