PERGO
VINYL TECH LAB
FLOORIFY
EGGER
FATRACLICK
RS-CLICK

Čo sú vinylové podlahy?

Jednou z noviniek posledných rokov sú vinylové podlahy, ktoré postupne získavajú na trhu väčší podiel ako laminátové či drevené podlahy. Vinylová podlaha v sebe nesie to najlepšie z oboch produktov: odolnosť a širokú škálu dekórov, pružnosť a v neposlednom rade aj jednoduchú pokládku a údržbu.
Vinylová podlaha je veľmi "tichá" a ohľaduplná k susedom, keď sa deti šantia a naháňajú po byte. Celovinylové podlahy sú veľmi tenké (2 - 5 mm). Táto skutočnosť otvára dvere dokorán pri mnohých rekonštrukciách bytov, kde nie je možné príliš zdvíhať výšku podlahy. Vinylová podlaha sa vyrába v dvoch variantoch, a to ako plávajúca alebo celoplošne lepená. Tam kde je požiadavka na najnižšiu hlučnosť je výhodnejší druhý variant, lepená podlaha je tichšia. Vďaka technológii pri výrobe, môžete mať k dispozícii nepreberné množstvo drevených dekorov, imitácie kameňa, dlažby, či textilu. Tieto dekory bývaju už tak autentické, že často býva problém na prvý pohľad rozoznať, či sa pozeráte na drevo alebo na vinylovú podlahu, ktorá je 100% odolná voči vode.

3 dôvody, prečo si vybrať vinylovú podlahovú krytinu

Vodeodolná

Vychutnajte si bezstarostný zážitok s našimi najlepšími vodotesnými vinylovými podlahami vo svojej triede. Vodotesná technológia a vodotesný klik systém zabraňujú poškodeniu. Vďaka nim je luxusný vinyl dokonalou voľbou pre vašu kúpeľňu a kuchyňu.

Tichá a mäkká

Chodiť po vinylovej podlahe je príjemný zážitok v každom smere: ich prírodný dizajn upúta zrak, sú mäkké a teplé na dotyk a vďaka ich akustickým vlastnostiam Vás nebude obťažovať neželaný hluk opätkov, topánok, tenisiek alebo labiek domácich miláčikov.

Ideálna pri renovácii

Vinylová podlaha je veľmi tenká a vďaka patentovaným klik systémom jednotlivých výrobcov sa ľahko montuje. Pevné rigidné vinylové podlahy sú riešením v podstate takmer pre akýkoľvek typ podkladu (vyrovnaný, nepravidelný alebo veľmi nepravidelný).